Monday , 21 January 2019 / دوشنبه , ۱ بهمن ۱۳۹۷

فرصتهای سرمایه گذاری در شهر جدید تیس

مرکز تفریحات دریایی

این پروژه می تواند به رشد تقاضای استفاده از قایق ها و کشتی های تفریحی در منطقه چابهار کمک نماید و تنوع فعالیت های ساحلی تدارک دیده شده را افزایش دهد. از دیگر اهداف ساخت این پروژه ارائه خدمات برای ماهیگیری و غواصی گردشگران علاقه مند می‌باشد.

116

مرکز تفریحات هوایی

چابهار با قرارگیری بر کرانه دریای عمان و دسترسی به آب‌های آزاد ،و همچنین مجاورت با منطقه‌آزاد چابهار از موقعیت ژئوپولتیکی ممتازی در جنوب‌شرق ایران برخوردار است. دیدن مناظر زیبای سواحل مکران از ارتفاع فرصت بی‌نظیری را فراهم خواهد آورد و زمینه‌ساز حضور گردشگران داخلی و خارجی در منطقه خواهد بود که در نهایت در مسیر توسعه اقتصادی و اجتماعی منطقه چابهار قرار دارد.

118

هتل پنج ستاره

فرهنگی و اقتصادی خود و حتی بسته به تعداد اعضای گروه در مورد اقامت خود در این مجموعه می توانند انتخابهایی متناسب با شرایط خود داشته باشند . بنابراین طراحی، ایجاد و توسعه مجموعه‌ای متنوع از اماکن اقامتی و پذیرایی برای عرضه به اقشار متنوع گردشگر و تامین رضایت آنان برای منطقه ضروری می‌نماید. همچنین عرضه متنوع خدمات اقامتی و پذیرایی موجب می‌شود تا با ایجاد رقابت بین عرضه کنندگان محصولات اقامتی، بر کیفیت ارائه خدمات آنها نیز افزوده گردد.

119

نیروگاه خورشیدی

میزان تابش خورشید در ایران بین ۱۸۰۰ الی ۲۲۰۰ کیلووات ساعت بر متر مربع در سال تخمین زده می شود و بطور متوسط ۲۸۰ روز آفتابی دارد که به لحاظ دریافت انرژی خورشید در بالاترین ردههای جهانی قرار بوده و تعداد روزهای ابری پشت KWH/day دارد. در ایران متوسط سالانه تابش نور خورشید حدود ۵ سرهم در سراسر کشور کمتر از ۵ روز در سال می باشد. همچنین شفافیت هوا در اکثر نقاط ایران بیش از ۶۰ درصد در نظر گرفته میشود. طبیعی است که اگر بکارگیری انرژی خورشیدی در کشورهایی که به مراتب کم بهرهتر از امتیازات فوق هستند مقرون به صرفه باشد در کشور ما قطعا مقرون به صرفه خواهدبود.

مزایای انرژی خورشیدی:
۱٫پاک و بدون آلودگی(حذف انتشار گازهای گلخانه ای)
۲٫بی پایان
۳٫رایگان و در دسترس
۴٫ کاهش مصرف سوخت های فسیلی
۵٫امن و بی خطر
۶٫ انرژی خورشیدی و ۵۰ % صرفه جویی در قیمت برق
۷٫ به دلیل عدم وجود قسمتهای متحرک

131

مجتمع پذیرایی تیس

در این مجتمع تعدادی رستوران، فست فود و کافی شاپ با ارائه غذاهای متنوع در محوطه مشخصی، در کنار هم مشغول سرویس دهی به مشتریان می باشند. ایجاد Food Court با ظرفیت حداقل ۱۵۰ نفر بویژه با طبخ غذاهای سنتی ایرانی و دریایی در منطقه می‌تواند بسیار جذاب و دارای توجیه اقتصادی باشد. این مجتمع می تواند در یکی از مراکز خرید و یا به صورت مستقل ایجاد شود.

132

مجموعه مسکونی تیس

شهرجدید تیس سکونتگاه برتر منطقه شهری، تأمین کننده نیازهای سکونتی اقشار شاخص شغلی و اجتماعی در سطح منطقه شهری خواهد بود که با توجه به شرایط اجتماعی و فرهنگی منطقه میتواند نقش یاری دهنده و برآورنده نیازهای فرهنگی شاغلین ممتاز و خانواده های آنها را در سطح منطقه ایفا نماید. سایت مسکونی مورد نظر در اراضی به مساحت ۲۵ هکتار قابل اجرا میشود. بدین ترتیب ایجاد و توسعه مجموعهای متنوع از آپارتمانهای مسکونی با استانداردهای بالای کیفی، قابل عرضه به تقاضاهای موثر و متنوع موجود و آتی منطقه و تامین رضایت آنان برای منطقه ضروری مینماید.

134

مجموعه گردشگری تیس

شهرجدید تیس با قرارگیری بر کرانه دریای عمان و دسترسی به آب‌های آزاد ، دسترسی به شبکه راه‌آهن آتی منطقه و مجاورت با منطقه‌آزاد چابهار از موقعیت ژئوپولتیکی ممتازی در جنوب‌شرق ایران برخوردار است. این شهر به مساحت ۳۵۶۰ هکتار پذیرای ۱۵۰ هزار نفر خواهد بود که در فاز نخست، در مساحتی بالغ بر ۹۰۰ هکتار قادر به اسکان ۳۰ هزار نفر خواهد بود، از نقش برجسته‌ای در انجام امور بازرگانی ملی و همچنین ترانزیت کالا میان کشورهای اروپایی یا آسیای مرکزی، با کشورهای جنوب، شرق و جنوب‌شرق آسیا و شاخ آفریقا برخوردار خواهد شد. در عین‌حال پتانسیل‌های طبیعی و اقلیمی، فرصت‌های مناسبی برای توسعه فعالیت‌های گردشگری، تجاری، خدماتی و مسکونی در شهر و پیرامون آن ایجاد خواهد کرد.

136

Secured By miniOrange